Două zile sub Cod galben de caniculă, autoritățile trag semnale de alarmă: riscuri pentru oameni și animale
Republica Moldova a traversat în ultimele două zile unul dintre cele mai fierbinți episoade de la începutul acestei veri. După avertizarea emisă pentru 22 iunie, meteorologii au menținut și pentru marți, 23 iunie, Codul galben de caniculă în raioanele din centrul și sudul țării, unde temperaturile maxime au ajuns la +33…+35°C. Chiar dacă avertizarea meteorologică […]

